Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Açtığı 200 Kişilik İlana 52 Bin Başvuru Geldi: ‘Gençler Ne Yapsın, Çaresiz’

Park bahçelerinde görev yapmak üzere operatör şoförü, ağır vasıta şoförü, büro personeli ve 200 işçiyi istihdam edecek Adana Büyükşehir Belediyesi'nin duyurusunda talep patlaması yaşandı. Duyuru için bugüne kadar 45 bini üniversite mezunu olmak üzere toplam 52 bin kişi başvuruda bulundu. Adana Büyükşehir Belediyesi, operatör şoför, ağır vasıta şoförü, büro personeli ve park bahçeleri istihdam etmek üzere 200 personel istihdam ettiğini açıkladı. 200 çalışanın işe alınması için bugüne kadar 52 bin kişinin başvurduğu bildirildi. Başvuranların 45 bininin üniversite mezunu olduğu açıklandı.

Sözcü gazetesinden Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, "Maalesef bu ülkenin geldiği nokta. Belediyeler bu işsizliğin altında eziliyor. Bu kadar çok üniversite kurulursa ve ona göre, İş yaratılmazsa bu ülkenin geleceği olacak.Gençler ne yapmalı, çaresizler.Mümkün olduğunca ulaşmaya çalışıyoruz ama bir noktadan sonra bloke oluyor. Belediyeler olarak bizler bunun altında ezildi ”dedi.

Bunlara da Göz Atın

Uyuşturucu Kullanırken Çekilen Görüntüleri Ortaya Çıkan Kürşat Ayvatoğlu’na Ev Hapsi Cezası

Bugün akşam saatlerinde aralarında Kürşat Ayvatoğlu'nun da bulunduğu 6 şüpheli, savcının sorgusunun ardından tutuklama talebiyle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir