Babacan’dan Bahçeli’ye: ‘Milliyetçilik Askıya Ekmek Koymak Değildir’

DEVA Parti Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin 1. Olağan Erzurum İl Kongresi'nde konuştu. Basın özgürlüğü, parlamenter demokrasi, yoksulluk sorunu ve kararnamelere değinen Babacan, konuşmasında, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin başlattığı 'ekmek asma' kampanyasına ilişkin "Milliyetçilik ekmek bekletilmez" ifadelerini kullandı. Babacan'ın konuşmasında öne çıkan konular şöyle:"Bugün Dünya Yoksullukla Mücadele Günü. Son dönemde salgının etkisiyle pek çok işyeri kapatıldı. Avrupa Birliği kriterlerine göre hesapladığımızda ülkemizde 17 milyon yoksul insan var.Yoksulluğu ortadan kaldıracak politikalar uygulayacağız, gidip neye ihtiyacı varsa onu bulacağız, yardım edeceğiz, bunları yapacağız. iyilik olarak değil, aileye ve haklara dayalı yardımlar. "

'Askılı Ekmek' adlı bir proje başlattılar. Bundan hiç utanmıyorlar mı? Adaleti, insan haklarını ve demokrasiyi askıya alırsanız, o ekmeği askıya almanız gerekecek. Bu, hükümetin bir ortağının, vatandaşının ekmeğe ihtiyacı olduğunu kamuya açıkladığı anlamına gelir. Kelimeye gelince, ona yerli ve milli diyorlar. Güçlü bir devlet, vatandaşlarını ekmeğe muhtaç bırakan bir devlet değildir. Güçlü bir devlet, gazetecilerini ve aydınlarını hapseden bir devlet değildir. Güçlü bir devlet, hukukun üstünlüğünü ihlal eden ve güç gösteren bir devlet değildir. Güçlü bir devlet, özgürlüklerin kısıtlanmasını bir değer olarak görür. doğumda nüfus cüzdanı veren vatandaşlarını yetimhaneye bırakan devlet değildir.

Bunlara da Göz Atın

Uyuşturucu Kullanırken Çekilen Görüntüleri Ortaya Çıkan Kürşat Ayvatoğlu’na Ev Hapsi Cezası

Bugün akşam saatlerinde aralarında Kürşat Ayvatoğlu'nun da bulunduğu 6 şüpheli, savcının sorgusunun ardından tutuklama talebiyle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir