Bitcoin Cüzdanının Şifresini Unutan ABD’li Programcının 2 Hakkı Kaldı: İçinde 220 Milyon Dolar Var

Euronews'ten Bahtiyar Küçük'ün haberine göre, ABD'de San Francisco'da yaşayan Almanya doğumlu programcı Stefan Thomas'ın bu hafta 220 milyon dolarlık cüzdanının şifresini bulmak için iki tahmini kaldı. ve IronKey olarak bilinen küçük bir sabit diskin kilidini açabilecek. Sadece yıllar önce IronKey, şifreyi yazdığı kağıdı kaybetti. IronKey, içeriklerini sonsuza kadar şifrelemeden önce kullanıcılara 10 tahmin sunar.

O zamandan beri en sık kullanılan sekiz şifre formülasyonunu denedikten sonra; ama sonuçsuz, dedi Tomas, "Yatağa uzanıp düşünürdüm. Sonra yeni bir stratejiyle bilgisayara giderdim, işe yaramazdı ve yine çaresiz kalırdım." "Bitcoin nedir?" 2011 yılında İsviçre'de yaşarken. adlı animasyon videosunu yapan Thomas'a 7,002 Bitcoin ödüllendirdi. Ancak aynı yıl Bitcoin'i tutan cüzdanın dijital anahtarlarını kaybetti.

Koronavirüs krizi nedeniyle olağanüstü bir sekiz aylık dönemden geçen Bitcoin, yine de kısa sürede birçok sahibini zenginleştirdi.

Bitcoin'in fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20 bin dolar. Ancak birçok kişi şifreleri kaybolduğu veya unutulduğu için Bitcoin servetinden mahrum kalıyor.

Cryptocurrency veri firması Chainalysis'e göre, mevcut 18,5 milyon Bitcoins yüzde 50'den fazla arttı. Yüzde 20'ye dönüşen 140 milyar dolar, kaybolan veya unutulan "cüzdanlarda".

Şifresini unutanlar için açılan "Cüzdan Kurtarma Hizmetleri", yardım arayanların sayısının bir önceki aya göre yüzde 70 arttığını söylüyor.

Bunlara da Göz Atın

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Açtığı 200 Kişilik İlana 52 Bin Başvuru Geldi: ‘Gençler Ne Yapsın, Çaresiz’

Park bahçelerinde görev yapmak üzere operatör şoförü, ağır vasıta şoförü, büro personeli ve 200 işçiyi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir