Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Hatalıyım, Halkımdan Özür Dilerim

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, katıldığı cenazeyle ilgili olarak, "Cenazelerde sosyal mesafenin kalkacağını tahmin etmeliydim. Bu benim hatam. Bu nedenle vatandaşlarımdan özür dilerim." dedim.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye Parlamento'da gazetecilerin sorularını yanıtlıyordu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ücretsiz getirildiği söylenen 1 milyon aşının 12 milyon dolara fatura edildiğini iddia edince Bakan Koca'dan yanıt geldi. Pandemi döneminde sürecin merkezinde olduğunu söyleyen Koca, "83 milyon vatandaşımıza eşit hizmet vermeye çalışıyorum" dedi. ifadeleri kullandı. Vatandaşlara bu anlamda verilecek hesapları olmadığını söyleyen Koca, yarın yapılacak toplantıda detaylı açıklama yapacağını söyledi. 83 milyon vatandaşla mücadeleye devam ettiklerini söyleyen Bakan Koca, katıldığı cenaze için de herkesten özür diledi.

"Vatandaşlarımızdan özür dilerim"

Bugün cenaze törenine siyasi isimlerle sık sık katılan Bakan Koca, "Başta pandemide salgının nasıl gittiğini hepimiz biliyoruz. Bu bulaşmanın kalabalıklarda ve kapalı ortamlarda daha az olduğunu biliyoruz ve bunu ifade etmeye çalıştık. Mesafenin kaybolacağını öngöremedim. Öngörmek zorunda mıydım, evet öyleydi. Bu benim hatam. Dolayısıyla vatandaşlarımdan özür diliyorum.

Bunlara da Göz Atın

Prof. Dr. Hüseyin Toros: Türkiye, Hafta Sonu ‘Çöl Tozu’ Etkisine Girecek

İstanbul Teknik Üniversitesi Profesörü. Dr. Toros Hüseyin, Avrupa'daki çöl tozunun etkilerini gösteren Türkiye'ye geleceğini söyledi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir