Salgının Gölgesinde Yüz Yüze Eğitim Başlıyor: Öğrenciler Temassız Oyunlar Oynayacak

Salgın sürecinde okullar defalarca dezenfekte edildi ve fiziksel olarak hazırlandı. Açılış provaları yaklaşık bir aydır sık sık tekrarlandı. Öğrenciler okulda temassız oyunlar oynayacaklar. Okula yeni gelenlerin eğitimi, daha önce oynanan ve çocukların keyif aldığı farklı oyunlarla tamamlanacaktır. Bu amaçla Bakanlık, fiziksel temas içermeyen toplam 60 oyun belirledi.

Çocukları okula gönderme konusu ebeveynlerin inisiyatifindedir. Veliler dilekçe yazabilecek ve çocuklarını okula gönderemeyecek. Dışarıdan bulaşma riskini önlemek için okullara ziyaretçi kabul edilmeyecektir. Milli Eğitim Bakanlığı, 21 Eylül haftasında okul öncesi ve 1. sınıflar için yüz yüze eğitime başlanacağını duyurdu Hürriyet'ten Nuran Çakmakçı, yüz yüze eğitimin detaylarını paylaştı.

Bu dönemde özel okullar başta olmak üzere pek çok okul "TSE Okulum Temiz" sertifikası aldı.

Koronavirüs koruma önlemleri kapsamında öğrenciler okullarda yemek yemeyecek.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre 'adaptasyon haftası' olarak adlandırılan ilk hafta 2 gün okula gidecek ve yüz yüze eğitim alacak. Çocuklar 30'ar dakikalık 5 aktivite saatinde ders alacaklar. Öğrenciler yarım gün okulda olacak.

Her oyun çocuklarda buluşma, iletişim, dikkat, hareket ve işbirliği gibi çeşitli kazanımlar geliştirmeyi amaçlamaktadır. Okul ortamında çocuktan maskeleri, sosyal mesafeyi ve kişisel hijyen kurallarını içselleştirmesi istenir.

Bunlara da Göz Atın

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Açtığı 200 Kişilik İlana 52 Bin Başvuru Geldi: ‘Gençler Ne Yapsın, Çaresiz’

Park bahçelerinde görev yapmak üzere operatör şoförü, ağır vasıta şoförü, büro personeli ve 200 işçiyi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir