Uzmanlardan internet ve teknoloji bağımlılığı uyarısı ‘Türk teknoloji şirketleri başarı hikayeleri çıkarmayı başardı’

Düzce Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü güvenli internet kullanımı konusunda bilinçlendirme programı yürütüyor. İnternet ve teknoloji bağımlılığına dikkat çeken afişler, şehir merkezindeki duraklara asıldı.

İnternet ve teknoloji bağımlılığı gibi zararlı alışkanlıklarla mücadele etmek ve vatandaşları bilgilendirmek amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından "Siberay" programı uygulandı.

Siberay, bilimsel çalışmalarla özellikle salgın sırasında internet kullanımında güvenli internet, teknoloji bağımlılığı ve siber farkındalık konusunda toplumda farkındalık yaratmayı hedefliyor.

Bu kapsamda Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şubesi şehir merkezindeki duraklar için afişler hazırladı. Kullanılan belge ve materyaller ile teknoloji bağımlılığının belirtileri, siber zorbalığın ne olduğu ve bununla nasıl mücadele edileceği ve sosyal medyanın doğru kullanımı hakkında çeşitli bilgiler verilmektedir.

Bunlara da Göz Atın

Havelsan, Murat Reis’in komuta kontrol sisteminin kurulumunu tamamladı

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı'nın (SSB) Yeni Tip Denizaltı projesi kapsamında üçüncü denizaltı olan Murat Reis'in …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir