Zoom, İki Faktörlü Doğrulama Özelliğini Herkese Açtı

Güvenlik açıkları nedeniyle çokça tartışılan Zoom, bu boşlukları kapatmaya devam ediyor. Zoom, yakın zamanda tüm kullanıcılar için iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) özelliğini tanıttı. Özellik etkinleştirildiğinde, sistem kullanıcılardan mobil kimlik doğrulama uygulamasından, SMS’den veya telefon görüşmesinden bir kod girmelerini ister. Bu şekilde, potansiyel saldırganların çalıntı veya geri dönüştürülmüş kimlik bilgileri kullanarak hesapların kontrolünü ele geçirmesi engellenir.

Özellik, Zoom’un web portalı, masaüstü istemcisi, mobil uygulaması ve Zoom Room için hazırdır. Zamana dayalı tek seferlik şifre (TOTP) protokolünü destekleyen güvenlik özelliği, Google Authenticator, Microsoft Authenticator ve FreeOTP’yi destekler.

Zoom, bu yılın başlarında yalnızca ücretli kullanıcılara uçtan uca video görüşmesi şifreleme sunarak tartışmalara yol açtı, ancak sonunda bu özelliği herkese açmak zorunda kaldı. Bu kez tüm kullanıcılar için aynı anda iki faktörlü kimlik doğrulama başlatılarak tartışmalar önlendi.

Zoom iki faktörlü kimlik doğrulama özelliği sayesinde hesaplar güvende olacak.

Bunlara da Göz Atın

Outlook iPad Sürümü, El Yazısını Metne Çevirecek

İPad için Outlook, yeni güncellemeden sonra el yazısını otomatik olarak metne dönüştürür. Microsoft, iOS / iPadOS işletim sistemi için Outlook ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir