iOS 14 Kullanım Oranı Bir Haftadan Kısa Sürede Yüzde 25’i Gördü

Mixpanel'in iOS 14 kullanım oranı sonuçları, mobil analiz SDK'larını içeren web sitelerine ve uygulama ziyaretlerine göre kaydedilir. Veriler gayri resmi olmakla birlikte, Apple'ın sonuçlarının kabaca doğru olduğu paylaşılıyor. Apple, yazılımıyla ilgili rakamları ortaya çıkarmak için biraz daha bekliyor.

16 Eylül itibarıyla tüm kullanıcılara sunulan iOS 14 kullanım oranı tüm uyumlu cihazlarda yüzde 25'e ulaştı. Diğer bir deyişle iPhone, iPad, iPod Touch cihazlarının yüzde 25'inden fazlası güncellendi.

iOS 14, özellikle Araç Takımları sayesinde kullanıcıların Ana Ekranı kendilerine göre düzenlemelerini mümkün kılar. Uzun süredir aranan bu özelliğin gelişinin, yükseltmenin benimsenmesinde önemli bir rol oynadığı düşünülüyor. Ayrıca elbette çok daha fazla kullanım deneyimini artıracak yenilikler de var.

iOS 14 kullanım oranı, iOS 13'e kıyasla daha iyi bir resim ortaya koyuyor.

Mobil analiz şirketi Mixpanel tarafından yapılan araştırmada, iOS 14 ile iPadOS 14 sürümü de hesaba katılıyor. İOS 14'ümün geçen yılki iOS 13'ü geçtiği ve iOS 13'ün aynı dönemde yüzde 20'de kaldığı belirtiliyor.

Bunlara da Göz Atın

Outlook iPad Sürümü, El Yazısını Metne Çevirecek

İPad için Outlook, yeni güncellemeden sonra el yazısını otomatik olarak metne dönüştürür. Microsoft, iOS / iPadOS işletim sistemi için Outlook ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir