ABD’nin Avrupalı Devletlere Huawei ile Bağlarını Azaltmaları İçin Baskı Yaptığı İddia Edildi

Teknolojik üstünlüğünü sürdürmek için rakiplerini yavaşlatmaya çalışan ABD, Avrupa ülkelerine Huawei'yi kullanmamaları için baskı yapmakla suçlanıyor. Huawei, kısıtlamaları aşmak için mücadele ediyor.

Huawei, ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşlarından en çok etkilenen şirketlerden biri. ABD yönetiminin getirdiği kısıtlamalar nedeniyle zor günler yaşayan Çinli teknoloji devi, 5G teknolojisi üzerine çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

ABD, şirketin yarı iletken donanıma erişimini kısıtladı ve ABD şirketlerinin Huawei ile iş yapmasını yasakladı. Beyaz Saray yönetimi, Avrupa ülkelerine Huawei karşıtı kararlar almaları için baskı yapmakla suçlanıyor.

ABD'den Avrupa'ya Baskı

Huawei'nin mobil telekomünikasyon ekipmanı ve akıllı telefonlardan sorumlu başkan yardımcısı Abraham Liu, Avusturya gazetesi Kurier'e yaptığı açıklamada, yaptığı açıklamada, Üreticisinin Google ve Android yasağı ile milyonlarca kullanıcının sıkıntısını aşmak için bir çözüm aradığını söyledi. ABD'nin yarı iletken yasağı nedeniyle ABD'li tedarikçileriyle çalışamadığını ve durumun Ağustos ayından bu yana kötüleştiğini ifade eden Liu, ABD'yi çip üreticilerine şantaj yapmakla suçladı. Liu'ya göre, baskıların amacı şirketlerin Huawei ile bağlarını kesmelerine yardımcı olmak.

Bunlara da Göz Atın

Alibaba’nın Yüz Tanıma Sistemiyle Uygur Türkleri’ni Tespit Ettiği Öne Sürüldü

IPVM adlı bir şirket, bu kez Alibaba'nın Uygur Türklerini hedef alan bir yüz tanıma sistemi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

panelci.org - Ressources et information concernant panelci Resources and Information.

panelci.org

Renew Now