Ankara ve İstanbul’da Belediye Kiracılarına Zam Yapılmayacak, Ödemeler Ertelenecek

ABB Başkanı Yavaş, sosyal medya hesabı ABB üzerinden yaptığı açıklama ile; EGO, ASKİ ve diğer iştirak şirketleri, ASKİ ve diğer iştirak şirketlerinin kiracısı olan işletmeler için kira artışı olmayacağını, ilk altıda idari kararla faaliyetine ara verilen işletmelerden kira tahsil edilmeyeceğini duyurdu. 2021 ayı. Faaliyetleri askıya alınan işletmeler, istedikleri zaman sözleşmelerini feshedebilecekler.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisince oybirliği ile kabul edilen maddeye göre salgınla mücadele kapsamında İBB, bağlı kuruluşları ve iştirakleri kısıtlamalar sırasında ödemeleri ertelenebilecek.

Ertelenen kira bedelleri 'taksitli ve gecikme faizi olmaksızın' tahsil edilecektir. Kısıtlamalar nedeniyle faaliyet göstermeyen gayrimenkullerden kira ve gelir alınmayacaktır. Ayrıca salgının başladığı 19 Mart 2020 tarihinden itibaren pandemi sürecinin sonuna kadar kira artışı yapılmayacaktır.

İstanbulkart entegrasyonuna dahil olan tüm toplu taşıma araçları ve İSPARK otoparklarının ücretsiz kullanım süresi 31 Mart 2021 tarihine kadar uzatıldı.

Kurumlarda çalışan aynı haklı memur ve sözleşmeli personele sahip tüm sağlık kurum ve kuruluşları, İBB ve ilçe belediyelerinin sağlık çalışanları ve Mezarlık Müdürlüğü çalışanları da yararlanacak.

Bunlara da Göz Atın

3 Gün Önce Kaybolmuştu: 17 Yaşındaki Rabia Şahin’in Cesedi Nehirde Bulundu

Samsun'un Çarşamba ilçesinde ailesinden haber alamayan 17 yaşındaki Rabia'nın durumu bildirmesinin ardından İlçe Jandarma Komutanlığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

panelci.org - Ressources et information concernant panelci Resources and Information.

panelci.org

Renew Now