Apple M1 için sevindiren Microsoft Office haberi!

Intel işlemcilere veda eden ve 10 Kasım'da yeni Arm tabanlı işlemci M1'i tanıtan Apple, pazara iddialı bir giriş yaptı. Tek çekirdekli ve çok çekirdekli testlerde çok iyi puan alan işlemci, vaat edilenin üzerinde bir performans sunmayı başardı. Ancak M1'in temel gücü, Kol desteği alan uygulamalarla ortaya çıkıyor. Şimdi Apple M1 işlemci Mac ailesi için Microsoft Office desteği geliyor.
Apple M1 işlemcili Mac ailesine Windows sürprizi
Apple M1 işlemci Mac ailesi için Microsoft Office desteği
Apple'ın M1 işlemci için uygulama desteği genişlemeye devam ediyor. Geliştirici tarafından henüz güncellenmemiş uygulamalar M1 ile iyi çalışsa da asıl performans artışı Kol desteği sonrasında yaşanmaktadır. Microsoft tarafından yayınlanan yeni bir blog yazısında, M1 işlemciler için resmi desteğin geldiği belirtildi. Son zamanlarda M1 için Google Chrome desteğinin ardından, bir başka popüler uygulama M1 ile uyumlu hale geldi.

Ancak Office uygulaması da güncellendi. Apple M1 için Microsoft Office desteği ile Outlook, Word, Excel, PowerPoint ve OneNote gibi uygulamaların tümü M1 işlemciyle uyumlu hale geldi. Microsoft'a göre kullanıcılar, M1 işlemcili Mac'lerde Office uygulamalarını kullanırken önemli performans gelişmelerini fark edebilecekler. Ayrıca, Office uygulamaları da macOS Big Sur'un tasarım yönergelerine göre yeniden tasarlandı. Mac için Outlook'ta da bazı ek iyileştirmeler yapılmıştır. Yeni güncelleme ile birlikte Outlook uygulaması için iCloud hesap desteği getirildi. Böylece, iCloud hesapları Outlook'a eklenebilir ve diğer hesaplarla saklanabilir.

Gelecekte, uygulamaların M1 için daha hızlı güncellenmesi bekleniyor. Yazılım sayesinde tek ve çok çekirdekli tarafta çok yüksek puan alabilen bir işlemcinin sınırlaması kullanıcıları tatmin etmeyecektir.

Bunlara da Göz Atın

Dünya devi Jeep 43 bin aracını geri çağırıyor

Jeep, yangın tehlikesi durumunda hatalı debriyaj baskı plakası nedeniyle 2018-2021 Wrangler ve 2020-2021 Gladyatör modellerini geri çağırdı. Tek fark, iki gövde boyutundaki modelin geri çağrılmasının Jeep'e pahalıya mal olacak olmasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

panelci.org - Ressources et information concernant panelci Resources and Information.

panelci.org

Renew Now