Chromecast artık biraz daha televizyon gibi

Google tarafından 2013 yılında tanıtılan ve bir platformda görüntülenen içeriği bağlı ekranlara aktarmayı hedefleyen Chromecast aksesuarı gelişmeye devam ediyor. Artık Google TV desteği de kazandı.

Google TV ile Chromecast, serideki en yeni akış ürünüdür. Konsept, içeriğin harici ekranlara aktarılması mantığını sürdürüyor, ancak yeni arayüzle Android TV bir rakip haline geldi.

4K HDR 60 fps'de içerik oynatabilen aksesuar, Dolby Vision ve Dolby Atmos tarafından desteklenmektedir. Daha önce Google Play Filmler olan uygulama Google TV olarak değiştirildi. Google TV uygulaması Chromecast'teki yerini daha gelişmiş bir arayüzle buluyor. Ayrıca 6500 uygulama ve 85 farklı içerik platformu indirilmeye hazır.

Google Asistan ile akıllı ev aletlerini kontrol edebileceğiniz Google TV'li Chromecast'in fiyatı 50 ABD doları, ancak şimdilik ABD ve İngiltere'de 15 Ekim'de satışa sunulacak.

Bir TV rakibi haline gelen Chromecast, yayın sırasında da kayıt yapabilmektedir. Böylece kullanıcılar abone oldukları içeriği içerik aynalamaya gerek kalmadan izleyebilirler. Bir uzaktan kumanda da eklendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

panelci.org - Ressources et information concernant panelci Resources and Information.

panelci.org

Renew Now