DHMİ Havalimanlarındaki Kiracıların 31 Ocak’a Ötelenen Kira Bedelleri İptal Edilecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) tarafından işletilen havalimanlarında faaliyet gösteren havayolu, yer hizmetleri şirketleri ve ticari hacimleri işleten kiracılar için 2020 yılında düzenlenen kira faturalarının tutarlarının iptal edileceğini duyurdu.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, ilgili kişi ve kuruluşlara tahsis edilen alanların son yılın Nisan, Mayıs ve Haziran dönemlerine ait kira faturalarının tutarlarının 3 ay düzenlenerek iptal edileceği belirtildi ve 1 Temmuz-31 Aralık 2020 dönemi için 6 aydır.

Açıklamada. 2021-2022 dönemi kira bedellerinin de 2 yıl boyunca yüzde 50 indirimli uygulanacağı belirtildi.

Havacılık sektöründeki yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının olumsuz finansal etkilerini en aza indirmek ve kamu hizmetini kesintisiz sürdürmek amacıyla DHMİ Genel Müdürlüğü. Havalimanı / terminal işletmecisi firmalarla anlaşma Gerekli önlemlerin alındığına işaret edilen açıklamada, "Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı DHMİ Genel Müdürlüğü de işletmeleri rahatlatmak için birçok önemli önlem aldı. Sürecin başından bu yana salgından olumsuz etkilenmiştir.Havalimanlarında, yer hizmetleri şirketlerinde ve havacılık sektöründe faaliyet gösteren 643 tahsisli kiracı, havacılık sektöründe faaliyet gösteren 643 kiracı, yaklaşık 3.900 alan için 2021 kira ve 2021 artırılmadı, sektör desteklendi. 2021-2022 döneminde kira bedellerinde artış olmayacak, 2 yıl boyunca yüzde 50 indirim uygulanacak. "

Bunlara da Göz Atın

3 Gün Önce Kaybolmuştu: 17 Yaşındaki Rabia Şahin’in Cesedi Nehirde Bulundu

Samsun'un Çarşamba ilçesinde ailesinden haber alamayan 17 yaşındaki Rabia'nın durumu bildirmesinin ardından İlçe Jandarma Komutanlığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

panelci.org - Ressources et information concernant panelci Resources and Information.

panelci.org

Renew Now