Diyanet Duyurdu: Beş Bin Personel Alınacak

İlahiyat Fakültesi mezunları arasından Kuran dersi öğretim görevlilerinin 1300'ü ve imam hatip öğrencilerinin 1500'ü seçilecektir. Başvurular 6 Ekim – 20 Ekim tarihleri arasında 'sinav.diyanet.gov.tr' web sitesi üzerinden, başvuru koşullarını bizzat karşılayan adaylar tarafından yapılacaktır.

DIB internet sitesinde yayınlanan duyuruya göre; 4-B sözleşmeli Kuran kursu eğitmeni, imam-hatip ve müezzin-kayyum taşra teşkilatındaki sözleşmeli kadrolara 2018 KPSS puan sıralamasına göre alınacaktır. Bu kapsamda 1400 Kur'an Kursu hocası, 3 bin 500 imam hatip ve 100 müezzin mütevellisi alınacağı belirtilirken, adayların belirlenen açık kadro sayısının 3 katı sözlü sınava davet edileceği belirtildi. her grup. Hatip ve müezzin kayyımları da dahil olmak üzere toplam 5 bin sözleşmeli personel alınacağı açıklandı.

Sözlü sınav, Ankara, Antalya, Bursa, Bolu, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Elazığ, İzmir, Kayseri, Konya, Kastamonu, Manisa, Tekirdağ, İstanbul (Avrupa), İstanbul (Anadolu), Trabzon, Samsun, Şanlıurfa, Rize ve Van iller. Sınav tarihi, başvurular alındıktan ve gerekli hazırlıklar tamamlandıktan sonra Başkanlık internet sitesinde ilan edilecektir.

Bunlara da Göz Atın

3 Gün Önce Kaybolmuştu: 17 Yaşındaki Rabia Şahin’in Cesedi Nehirde Bulundu

Samsun'un Çarşamba ilçesinde ailesinden haber alamayan 17 yaşındaki Rabia'nın durumu bildirmesinin ardından İlçe Jandarma Komutanlığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

panelci.org - Ressources et information concernant panelci Resources and Information.

panelci.org

Renew Now