Kaza Yapan Tesla Model 3’ün Batarya Hücreleri, Şarapnel Gibi Saçıldı

ABD'de Tesla Model 3 sahibi uyuşturucu kullandıktan sonra trafik kazası geçirdi. En az 160 km / s hızla gerçekleşen bir trafik kazasında Model 3'ün pillerindeki küçük hücreler geniş bir alana dağıldı. Bir kişiyi yaralayan ve küçük bir yangına neden olan, parçalanan hücreler.

Bir Tesla Model 3, ABD'nin Oregon eyaletinde korkunç bir kazaya karıştı. 17 Kasım'da meydana gelen trafik kazasında can kaybı yaşanmazken, kazada hasar gören Model 3 kullanılamaz hale geldi. Bu trafik kazasını ilginç kılan şey, Model 3'ün pil hücrelerinin kaza anında şarapnel gibi yayılmış olmasıdır. Kaza sonrası kolluk kuvvetleri bölge halkını uyarmak zorunda kaldı.

Model 3'ün sahibi direksiyona geçmeden önce uyuşturucu kullanmıştır. Dar yollarda en az 160 km / s hızla giden sürücü, bir an için kontrolü kaybetti. Bu hızda, ilk önce bir elektrik direğini parçalayan trafik canavarı, ancak iki ağaca ve bir telefon bağlantısına çarptığında durabilirdi. Kolluk kuvvetlerinin ifadelerine göre araç çok hızlıydı; Kaza anında kırılan tekerleklerden biri, bir evin banyosuna girdi ve tesisatı havaya uçurdu. Polise göre, kaza sonrası banyo kullanılamaz hale geldi.

İşte kaza sonrası neredeyse tanınmaz hale gelen Tesla Model 3. . Kaza mahallinde 3 saat temizlik çalışması yapan polisler, sağa ve sola dağılmış hücrelerin çoğunu toplasa da orada kalan hücrelerin hala bulunabileceğini söylüyor. Hücrelerin zehirli gaz salabileceğini belirten yetkililer, bu hücrelerin bulunması halinde yetkililere teslim edilmesi gerektiğini belirtiyor.

Bunlara da Göz Atın

Talihsizlik Tesla’nın peşinde: Bu kez de ısıtma sorunu

Elektrikli araçlar denilince akla gelen ilk firma olan Tesla, kullanıcıların yaşadığı sorunla gündeme geldi. Bir YouTuber, Tesla Model 3 kullanıcılarının ısıtma sistemiyle ilgili sorun yaşadığını açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

panelci.org - Ressources et information concernant panelci Resources and Information.

panelci.org

Renew Now