KKTC Başbakanı Tatar: ‘1974 Yılından Beri Kapalı Olan Maraş’ın Kıyıları Perşembe Günü Açılıyor’

"Türkiye artık Libya'dan Azerbaycan'a jeopolitik dengeyi yeniden kuran bir ülke. Birçoğu ülkede faaliyet gösteren üslerinin dostlarına güven veriyor. Bizi dinlemeyi destekleyen bir hükümet olduğunu her zaman biliyorduk. Kararlıyız. Kıbrıs'ta ikili anlaşmalardan kaynaklanan meşru haklarımızı kullanmak. Halkımız Perşembe sabahtan beri sahile gidebilir. Maraş meselesini milli bir dava olarak görüyoruz. Herkesi bu ulusal dava ile ortaya çıkmaya davet ediyorum. "dedi.
görüşmede şöyle konuştu:

"Bizim için Doğu Akdeniz meselesinin iki yönü var. Birincisi Türkiye'nin kıta sahanlığında haklarını koruması, ikincisi Kıbrıs Türk halkının ada çevresindeki doğal kaynaklarla ilgili haklarını garanti altına almak ve Bu ikisi aynı derecede önem taşıyor.Karadeniz'de keşfettiğimiz gazı Doğu Akdeniz'de de bulduk.Doğu Akdeniz'de Türkiye ve KKTC'de olmadığı bir senaryo için başarı şansı yok bir kez daha görmezden geldik. Türkiye bu adaletsizliğin devamına izin vermeyecektir. Önümüzdeki dönemde yapılması planlanan Doğu Akdeniz Konferansı'nda Kıbrıslı Türkler mutlaka hak ettikleri şekilde temsil edilmelidir. ”Ersin Tatar'ın öne çıkan haberleri konuşma aşağıdaki gibidir:

Bunlara da Göz Atın

3 Gün Önce Kaybolmuştu: 17 Yaşındaki Rabia Şahin’in Cesedi Nehirde Bulundu

Samsun'un Çarşamba ilçesinde ailesinden haber alamayan 17 yaşındaki Rabia'nın durumu bildirmesinin ardından İlçe Jandarma Komutanlığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

panelci.org - Ressources et information concernant panelci Resources and Information.

panelci.org

Renew Now