Mutasyona Uğrayan Kovid-19 Sebebiyle Birçok Ülke İngiltere’ye Uçuşları Askıya Aldı: Listede Kimler Var?

Almanya Federal Ulaştırma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, İngiltere ve Kuzey İrlanda'dan Almanya'ya uçuşların gece 00:00'dan itibaren askıya alınacağı ve yasağın ilk etapta 31 Aralık'a kadar geçerli olacağı belirtildi. Ulaştırma Bakanlığı, yasağın Almanya'daki nüfusu korumak ve yeni virüs türlerinin ülkeye girişini ve yayılmasını sınırlamak için alındığını bildirdi. Avusturya Dışişleri Bakanlığı da mutasyon tespit edildikten sonra bu ülkeden uçuşların yasaklanacağını duyurdu.

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, ülkede ortaya çıkan mutasyona uğramış Kovid-19 türlerinin girişinden ölmek ve halkı bu tehlikeden korumak için bu ülkeden tüm uçuşlar durdurulacak. Yeni gelişmeyle ilgili olarak İngiliz yetkililerle görüştüğünü belirterek, "Halkımızı söz konusu tehlikeden korumak için bu radikal kararı almalıyız" dedi. İsrail, Kuveyt, Bulgaristan ve El Salvador da İngiltere ile hava ulaşımını durdurma kararı aldı. Bulgaristan, İngiltere'den geliş ve gidişlerin 31 Aralık'a kadar askıya alındığını açıkladı. İsmail Saymaz'ın haberine göre Türk Hava Yolları İngiltere ve Hollanda seferlerini 48 saat durdurdu.

Bunlara da Göz Atın

3 Gün Önce Kaybolmuştu: 17 Yaşındaki Rabia Şahin’in Cesedi Nehirde Bulundu

Samsun'un Çarşamba ilçesinde ailesinden haber alamayan 17 yaşındaki Rabia'nın durumu bildirmesinin ardından İlçe Jandarma Komutanlığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

panelci.org - Ressources et information concernant panelci Resources and Information.

panelci.org

Renew Now