Pfizer CEO’su: ”Aşıdan sonrası için emin değiliz”

Koronavirüs aşısı çalışmalarında Türk bilim adamları Özlem Türeci ve Uğur Şahin'in kurduğu BioNTech'in ortağı Pfizer'den endişe verici bir açıklama geldi. Pfizer CEO'su Albert Bourla, aşıdan sonra virüsün bulaşıp bulaşmadığından emin olmadıklarını, incelemelerin yapılması gerektiğini söyledi …
Çin aşısından endişe eden haberler
Aşıdan sonra virüsü başkalarına bulaştırmamız mümkün mü?
Pfizer-BioNTech'in geliştirdiği koronavirüs aşısı için Pfizer, şirketinin CEO'su ve Yönetim Kurulu Başkanı Albert Bourla, ABD basınına röportaj verdi. "Aşı yapılmasına rağmen virüs başkalarına bulaşabilir mi" sorusu Bourla'ya yöneltildi ve Bourla'nın verdiği cevap gözden kaçmadı. Bourla, "Virüsün aşıdan sonra bulaşıp bulaşmayacağının incelenmesi gereken bir şey olduğunu düşünüyorum" diye yanıt verdi. Şu an bildiğimiz kadarıyla bundan emin olamayız ”ve aşı konusunda yeni tartışmalara kapı araladı. ) hemen kullanım izni için bir uygulama olduğunu duyurdu.

Covidien-19, aşılama sürecinde krize rüşvet verdi
Öte yandan Türkiye'den 50 milyon doz aşı siparişi veren Çinli Sinovac biyoteknoloji firmalarına geçmişte birçok rüşvetin karıştığı ortaya çıktı. Washington Post'a göre SARS ve domuz gribi tedavisinde ilkler atarak adından söz ettiren Sinovac Biotech, geçmiş aşı onayları için Çin'in ilaç düzenleme ve onay kurumuna rüşvet verdi.

2003 ile 2005 yılları arasında 20'den fazla sağlık personeli Sinovac yetkililerinden rüşvet aldığını itiraf etti. Sinovac şirketinde Yang soyadına sahip bir satış görevlisi de sorumlu kişiyi aşı kullanımını teşvik etmek için görevlendirdiklerini itiraf etti. Öyle ki Yang, yetkiliye, Guangdong'daki bir hastanede 5,351 doz Hepatit A aşısı satın alması için 2,441 dolarlık bir komisyon verdi.

Bunlara da Göz Atın

Samsung Galaxy SmartTag Türkiye’de satışa çıktı

Kayıp eşyalarınızı bulmanızı sağlayan Samsung Galaxy SmartTag ülkemizde satışa çıktı. Ürünün Türkiye fiyatları ise 299,99 TL olarak belirlendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

panelci.org - Ressources et information concernant panelci Resources and Information.

panelci.org

Renew Now