Amazon, Kongre Baskınında Kullanılan Parler’in AWS Hizmetini İptal Etti

Amazon, ABD'deki kongre baskını sırasında planların yapıldığı uygulama Parler'in AWS hizmetini bugün iptal ettiğini duyurdu. Parler, bugün saat 22: 59'da yeni bir sağlayıcı bulana kadar kullanılamayacak.

Üç gün önce, ABD'nin Washington DC'deki kongre binası Donald Trump destekçileri tarafından basıldı. Yaralı ve öldürülen kişileri içeren baskın, Donald Trump ve destekçilerine karşı şiddetli eylemlerle sonuçlandı. Facebook, Instagram ve Twitter gibi sosyal medya devleri Donald Trump'ın hesabını kalıcı olarak yasakladı ve Discord ve Reddit gibi platformlar bazı Trump yanlısı sayfaları kapattı. Ancak kongre baskınında planın yapıldığı yer olduğu düşünülen Parler uygulaması hem App Store'dan hem de Google Play Store'dan kaldırıldı. Parler bugün kullanılamaz hale gelme tehlikesiyle karşı karşıya.

AWS hizmeti iptal edildi:

Amazon'un "Amazon Web Services (AWS)" adlı bulut hizmetini kullanan Parler, yakında bu hizmetten mahrum kalacak gibi görünüyor. BuzzFeed News'e göre Amazon, Parler'in AWS barındırma hizmetlerine erişimini durduracak. Bu konuda şirketten bir e-posta da çıktı. BuzzFeed News tarafından alınan e-postaya göre, AWS Güven ve Güvenlik ekibinin bir üyesi Parler'a Amazon'un hizmet şartlarını ihlal ettiğini bildirdi. E-postada Amazon'un Parler'in yönetim tarzından memnun olmadığı ve şirketin platformu yalnızca gönüllülerden oluşan bir ekiple etkin bir şekilde yönetebileceğine ikna olmadığı belirtildi. Bu haberin ardından Engadget, Amazon ile iletişime geçti ve şirketten bir açıklama geldi.

Bunlara da Göz Atın

WhatsApp’ın Hakkınızda Topladığı Bilgileri Nasıl Öğrenebilirsiniz?

WhatsApp, uzun süredir kullanıcıların verilerini topluyor. Üstelik bu durumu gizlemiyor ve hatta kullanıcı hakkında toplanan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

panelci.org - Ressources et information concernant panelci Resources and Information.

panelci.org

Renew Now