Elon Musk’ın “Clubhouse” Yayınından Sonra Android Kullanıcıları Yanlış Uygulamaya Hücum Ettiler

Son günlerin en çok konuşulan uygulamalarından biri olan Clubhouse sadece iOS'ta mevcut ancak bunu bilmeyen Android kullanıcıları Play Store'da yanlış Clubhouse uygulamasına koştu.

Sadece davetle katılabilen sesli sohbet odaklı sosyal ağ uygulaması Clubhouse, özellikle Elon Musk'un sosyal ağa katılımı ile büyük bir başarı yakaladı. Özellikle teknoloji ve finans sektöründen büyük ilgi gören uygulama şu anda sadece iOS platformunda mevcut ancak bu bilgiler pek çok kullanıcı tarafından kullanılamıyor. Android'de "Clubhouse" uygulaması var. Ancak bu uygulama aslında verimlilik kategorisinde "proje yönetim aracı" olarak tanımlayabileceğimiz bir uygulamadır. Ancak bu detaya dikkat etmeyen ve sosyal bir ağ olan Clubhouse logosundan habersiz olan Android kullanıcıları, bir sosyal ağ olan yanlış Clubhouse uygulamasını indirdiler.

Aslında firmanın geliştirdiği proje yönetim aracı Clubhouse Software, Inc. Clubhouse, Haziran 2019'dan beri Play Store'da. Son günler. Yine de bu bilgilere sahip olmayan kullanıcılar, proje yönetim aracının sosyal ağın popülaritesinden yararlanmak istediğini düşünerek uygulamayı eleştirdiler.

Türkiye'deki ortalama puanı 3,6 yıldıza düştü. Android'deki Clubhouse uygulamasının CEO'su Elon Musk'ın tweet'inden iki saat sonra, uygulamayı Play Store'dan geçici olarak kaldırdıklarını; İnsanların sosyal ağlar olarak kendi uygulamalarını indirdiklerini ve fırsatçı olmasalar da tepkilerle karşılaştıklarını söyledi.

Bunlara da Göz Atın

Spotify’ın Öğrendiğinizde Daha Etkili Kullanmanızı Sağlayacak Az Bilinen 17 Özelliği

Müzik dinleme denilince akla gelen ilk hizmetlerden biri olan Spotify, pek çok kullanışlı özelliğe sahip. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

panelci.org - Ressources et information concernant panelci Resources and Information.

panelci.org

Renew Now