Japon teknoloji firmaları Uygur Türklerine destek için Çin’le iş birliğini sonlandırıyor

Uygur Türklerine yönelik baskıcı politikalar uygulayan Çin'e teknoloji dünyasında yaptırımlar artıyor. ABD'nin ardından Japonya merkezli teknoloji şirketleri de Çinli şirketlerle iş anlaşmalarını gözden geçirme kararı aldı. Sony, Toshiba ve Hitachi'nin de aralarında bulunduğu 12 Japon merkezli şirket, Çinli iş ortaklarının Müslüman Uygur Türklerini zorlamak için tespit etmeleri üzerine birlikte çalışma kararlarını askıya aldı.

Toshiba tarafından yapılan açıklamada, birlikte çalıştıkları Çinli firmanın Uygur Türkleri çalıştırmaya mecbur edildiği iddiasının farkında olduklarını ve bu iddiaları henüz doğrulayamadıklarını ancak sözleşmeyi askıya almaya karar verdiklerini açıkladı. yıl sonuna kadar.

Sincan bölgesinden diğer ürünlere kısıtlamalar getirildi. Bu kararın ardından, diğer ülkelerde Çin'in insan haklarını ihlal eden eylemlerine yaptırım uygulanması yönünde baskı artıyor. Japon hükümeti Çin'i kışkırtmak istemediği için henüz ciddi bir yaptırım kararı almadı. Bu Japon firmaları üzerindeki baskıyı artırdı ve Japon firmaları kendi başlarına adım atmaya karar verdi.

Bunlara da Göz Atın

Bloomberg’e göre mevcut aşılanma hızıyla salgından kurtulmak için 7 yıla ihtiyaç var

ABD merkezli yayıncı Bloomberg, dünyadaki aşılama sürecini tartıştı. Organizasyona göre aşı şu anki hızında devam ederse salgından kurtulmak için yedi yıla ihtiyacımız var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

panelci.org - Ressources et information concernant panelci Resources and Information.

panelci.org

Renew Now