Huawei HarmonyOS Geliştirici Beta Sürümü, Akıllı Telefonlar İçin Destek Sunmaya Başladı

Huawei, HarmonyOS 2.0 sürümünün geliştirici beta sürümünün yayınlandığını duyurdu. Şirketin iş ortakları ve bağımsız geliştiricileri, Huawei'ye başvurarak bu sürüme erişebilirler. Daha da önemlisi HarmonyOS 2.0, akıllı telefonlara da geldi.

ABD'nin uyguladığı ticaret ambargosunun ardından Google'dan ayrılan ve bunun doğal sonucu olarak kendi işletim sistemi kartını oynamak zorunda kalan Huawei, 2.0 kodlu "HarmonyOS" adlı işletim sisteminin geliştirici beta sürümünü yayınladı. Geliştiriciler artık bu versiyondaki yenilikleri inceleyip çalışmalarını bu doğrultuda şekillendirebiliyor.

Huawei, uygulama üzerine şirketin iş ortaklarına ve bağımsız geliştiricilere HarmonyOS 2.0 geliştirici beta sürümünü sunuyor. Ancak Mate 40, P40 ve MatePad Pro gibi akıllı telefonların da desteği var. Hesap sahibi geliştiriciler, bu akıllı telefonlarda HarmonyOS 2.0'ın yeniliklerini keşfedebilir. Ancak bu cihazlara sahip olmayan geliştiriciler, Huawei DevEco Studio'da bulunan emülatörü de kullanabilir.

Huawei, 2021'de 100 milyondan fazla HarmonyOS cihazını hedefliyor

Huawei'den Wang Chenglu, Boss Electronics, Joyoung ve Puffin Technology gibi konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda. HarmonyOS firmaların ürettiği birçok teknolojik üründe kullanıldığını ve bu ürünlerin kapsamının genişlemeye devam edeceğini söyledi. 2021 hedeflerinden bahseden Chenglu, HarmonyOS'u önümüzdeki yıl 40'tan fazla markadan 100 milyondan fazla cihaza sunmayı planladıklarını söyledi.

Bunlara da Göz Atın

Nubia, Yeni Oyuncu Telefonu Red Magic 6’nın Lansman Tarihini Duyurdu

Yüksek performanslı oyuncu telefonlarıyla akıllı telefon sektöründe kendine yer edinmeyi başaran Nubia, yeni telefonu Red …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

panelci.org - Ressources et information concernant panelci Resources and Information.

panelci.org

Renew Now